Блог

Випускниця нашого Курсу письменницької майстерності розповіла про процес написання та видання дебютної книги «Ой, копірайтинг!».
Про шлях до роботи з текстами
Я зрозуміла, що моє життя буде пов’язане з текстами, ще в другому класі. Дідусь був журналістом та письменником — і я теж мріяла про таку творчу професію. Писала вірші, любила писати шкільні твори, навчалася журналістики в університеті. А коли дізналася про існування копірайтерів, зрозуміла, що ось воно, «моє».
Про рішення написати книгу
Коли я створила методичку «64 способи написати текст про 1 тему чи продукт», отримала купу відгуків від підписників, що це мало б лягти в основу книжки. І моя подруга Катя Ільчук кілька разів підкидала таку ідею. Згодом і видавець до мене прийшов із тою самою пропозицією. Можна сказати, що ця книжка — результат віри людей у мене.
Про процес написання книги
Спочатку я написала план, потім чернетку. Далі закинула цю ідею після 24.02.22 в дуже довгу шухляду. Але згодом відчула потребу в самореалізації, та й видавець мотивував мене дописати книжку. Я зібрала свої напрацювання і почала активну щоденну роботу.
Інколи доводилося брати довгі паузи. Було морально важко. Мій чоловік — військовий, були моменти, коли він не виходив на зв’язок або був поранений. Тоді я просто не могла думати про книжку. Але згодом сідала й писала, розуміючи, що це мій спосіб відвернути увагу та побути в моменті.
До речі, обкладинку для книжки зробив мій чоловік. До повномасштабного вторгнення він був графічним дизайнером.
Про вплив курсів Litosvita
Я вчилася на Курсі письменницької майстерності. Це дало мені велику мотивацію і розуміння, що я реально можу написати книжку. І що її навіть можуть видати. Я бачила успіхи інших студентів — таких, як я. Стала більше розумітися у видавничих процесах і самопрезентації.
Про пошук видавництва та процес видання книги
Я шукала видавництво ще перед написанням книжки. У мене був чіткий план, аналіз цільової аудиторії, були чітко прописані переваги, чому варто видати мою книжку і які кроки для просування я зроблю. Тут усі знання з копірайтингу мені дуже знадобилися.
Розіслала ідею з презентацією кільком видавництвам (навіть не встигла відправити листи всім, кому хотіла). Якісь із них зацікавилися, але сказали, що готові розглянути співпрацю вже наступного року. Але потім видавництво «Прометей» саме до мене прийшло. Я подумала, що співпраця з молодим видавництвом дасть багато плюсів: зможу підтримати їх у починаннях, контролювати процес створення дизайну, просування книжки тощо. І так сталося, як гадалося 🙂
Про вплив повномасштабної війни на творчий процес
Привид «неначасі» переслідував мене щодня. Я і так доволі тривожна людина (завжди в голові прокручую найгірші сценарії та провали), а зараз це тільки підсилилося.
Швидкість роботи залежала від того, як справи в мого чоловіка на фронті, як мої друзі та близькі, який мій моральний стан. «Бонусом» до всього були постійні відключення світла.
Та якщо я таки дописала цю книжку, отже, мотивація виявилася сильнішою, ніж я могла б уявити.
Поради копірайтерам-початківцям
Якщо ви тільки починаєте вчитися, одразу закріплюйте всі знання практикою. Я коли починала, думала: «От зараз ще повчуся — і тоді буду писати класні тексти». Але це працює не по черзі, а разом. Практика множить будь-які знання.
І ще раджу приділяти особливу увагу боротьбі з власними страхами та невпевненістю, якщо ви такі тривожні, як я. Бо ці бар’єри часто стримують розвиток.
Про книгу «Ой, копірайтинг!»
У книзі Вікторія розповідає про все, що відбувається в копірайтингу та навколо нього. У першій частині ви дізнаєтеся, як писати тексти та де брати ідеї, у другій — де шукати замовників та як будувати особистий бренд копірайтера. Замовити книгу можна за посиланням.
У нашому календарі ви знайдете найрізноманітніші програми, які допоможуть здобути нові знання та закріпити їх на практиці. Долучайтеся до спільноти Litosvita та реалізовуйте свої творчі здібності 💚
Дивіться також

Де шукати унікальну історію
Ділимось уривком із лекції Антоніо Лукіча з торішнього онлайн-курсу «Сценаристика і сторітелінг».

6 причин, чому варто читати нонфікшн
Декілька фактів підкажуть, чому важливо читати нехудожню літературу.

Історії випускників: Марія Олекса
Ділимось історією нашої випускниці Марії Олекси, яка попри всі перешкоди змогла видати свій дебютний роман «Перші».