Наші курси

Про litosvita

Розвиваємо разом українську професійну культуру роботи з текстами

LITOSVITA — це школа сучасної літературної індустрії та комунікацій. Вже 10 років ми допомагаємо людям різних професій розвивати творчі навички, знаходити однодумців і натхнення.

Наша мета — крок за кроком підвищувати рівень літературної та креативної освіти в українському суспільстві. Ми хочемо, щоб україномовний контент ставав більш масовим та якіснішим: книги, періодика, журналістика, кіно, серіали та навіть звичайні публікації людей в соціальних мережах.

Ми віримо, що глибокі, професійно зроблені тексти невідворотно завойовуватимуть серця своїх аудиторій, розширюватимуть та поглиблюватимуть український культурний простір в масовій свідомості.

Заради цієї мети кожен робить те, що вміє найкраще. Ми ж вміємо робити якісні освітні курси та залучати до них найкращих в країні експертів та лекторів.

Надихаємо і розвиваємо

Першопрохідці у сфері creative writing в Україні

У 2010 році ми вперше провели Літню літературну школу в Карпатах. Щорічна Літшкола в Карпатах шкидко стала нашою візитівкою та однією з найбільш знакових подій в літературі.

Такий формат неформальної освіти став проривом і свіжим поглядом для нового літературного покоління.

Літшкола дала поштовх для створення системного освітнього проекту.

Допомагаємо розвивати майстерність у всьому, що пов'язано з текстами

У 2013 році ми сфокусувались на освітніх програмах з письменницької майстерності, редагування, перекладу, книжкового бізнесу тощо. Потім додали сценаристику, копірайтинг, журналістику, ділову комунікацію. Згодом почали проводити школи для дітей та підлітків.

Ми створювали спільноту українських лекторів-практиків, об’єднуючи найкращих довкола ідеї навчання нового покоління.

LITOSVITA вміє створювати класну атмосферу — в нас світло, натхненно і всім хочеться вчитися

Щороку ми запускаємо нові формати та напрями навчання. Ми вчимося, адаптуємось, слідкуємо за трендами і зростаємо разом із нашими студентами, багато з яких вже встигли стати визнаними фахівцями у своїх професіях.

LITOSVITA
зараз — це

 • 17300

  випускників офлайн та онлайн програм

 • 290

  реалізованих курсів

 • 210

  лекторів-практиків

Наш підхід до навчання

 • Найкращі лектори-практики

  У будь-якій темі ми знаходимо визнаного практика, який може цікаво передати свій досвід та знання.

  За 10 років ми сформували спільноту найкращих лекторів креативної сфери.

 • Атмосфера та натхнення

  До нас приходять як початківці, так і вже досвідчені спеціалісти.

  Тут вони отримують професійний нетворкінг і спільноту однодумців, атмосферу розвитку, креативності та натхнення для пошуку нових ідей та підходів.

 • Україномовність

  LITOSVITA — це україномовний простір. З моменту заснування викладання завжди ведеться українською мовою.

  Ми створюємо якісний укроїномовний продукт і показуємо, що українська – це сучасно і круто.

 • Практичність навчання

  Яким має бути результат навчання? Сертифікат та гарні враження — це добре, але ми прагнемо давати нашим студентам більше.

  Кожна програма націлена на практичне застосування знань. Наші випускники видають книжки, стають копірайтерами, редакторами, медійниками та працюють у креативних індустріях.

Спільнота натхнення та розвитку

Що кажуть учасники

Онлайн-курс письменницької майстерності від Litosvita став для мене поводирем, якого я потребувала, маючи стос заміток, купку сюжетів та юрбу персонажів. Знала, про що хочу написати, але не розуміла, як саме: із чого почати та за що хапатися. Та головне — мені не вистачало спільноти, що почує та зрозуміє труднощі, з якими я стикалася, варто було лише замислитися про книжку. Команда Litosvita змогла розставити все на свої місця. Курс зачепив усі слабкі місця авторів-початківців. Будування сюжету, внутрішній конфлікт головного героя, живі діалоги, опис місцевості тощо — питання, яким на заняттях приділено стільки уваги та часу, скільки потребували студенти. А ще домашні завдання, від яких спочатку голова обертом, а після виконання та отримання відгуку від лектора — повна сатисфакція. Цього року я святкувала День письменника, чого б не сталося, якби не потрапила на курси від Litosvita. Вдячна команді Litosvita за всі середи та п’ятниці, за вечори разом, за всі «до» та особливо за всі «після» 24 лютого. У мене на холодильнику досі висить список книг сучасних українських авторів, які litosvita вважає обов’язковими до прочитання. Лише напроти двох творів не стоять позначки, але я працюю над цим ?

Міла Смолярова

Авторка книги «Перед очима», видавництво «Темпора»

Це навчання дало мені не тільки нові знання, а й головне — відчуття спільноти однодумців і можливість почути фідбек на свою писанину від авторитетних людей у літературі. Заохочую всіх, хто має в собі творче зерно, записатися на Онлайн-курс письменницької майстерності. Це 30 дуже цікавих годин, які я особисто із задоволенням провів у компанії перших імен української літератури, чудових викладачів і просто цікавих людей, які стали моїми друзями. Для майбутніх письменників це must-have, а для креативних особистостей і любителів читати — чудове проведення часу й купа нових вражень. Пам’ятайте, коло спілкування — це найважливіше, а своє в літературі я знайшов саме на курсах Litosvita!

Сергій Комберянов

Директор Lean Institute Ukraine

Я прослухав у Litosvita більше 10 різних курсів і кожного разу отримав потрібний досвід і відчув, що росту як автор. Згодом закінчив перший роман, а ще за деякий час він був опублікований. Litosvita – це про крутих лекторів, нові знання, нові знайомства. На курсі можна прокачати свої навички, зрозуміти, що треба для написання історії.

Артем Поспєлов

Інженер в IT, автор роману «Тадуш»

Якісний контент і класні куратори, які буквально за руку проводять тебе крізь усі перешкоди на шляху до майбутньої книги. Це – максимальна підтримка, натхнення і дуже слушні поради щодо того, що ти пишеш. І цей людський ресурс у Litosvita виключно екологічний та професійний.

Тетяна Бондарчук

Засновниця проекту альтернативної освіти Наша Школа, японістка

Я потрапила на Річну програму з думкою навчитись писати оповідання, а написала два романи, один з яких уже вийшов друком, а другий – готується до публікації. Неймовірний драйв і навчання від цікавих і досвідчених лекторів. А найважливіше – підтримка кураторів та колег по групі.

Тетяна Саніна

Викладачка Києво-Могилянської академії, медіаторка

Ви почнете робити конкретні та зрозумілі кроки до написання книжки. Рядок за рядком будете народжувати сюжетні лінії, персонажів та їх антагоністів, видаляти вже написані розділи і починати спочатку. Це буде вивірена робота, яка приведе до результату.

Олександр Рощин

CMO в Онлайн Інституті Практичної Психології

Це нейомовірний досвід занурення в адекватне літературне середовище. Така собі платформа 9 3/4 для письменників.

Мартин Якуб

Письменник

Кажуть, аби писати добре, треба хотіти цього найбільше у світі. Треба жити цим. Звести творчість до фізіологічних потреб. Як їсти чи дихати. А хіба можна навчити когось дихати? Ні, але є безліч вправ, які дихання полегшують. Спочатку все здається складнішим, але коли цю складність опановуєш, відкриваються безмежні простори. Так і з курсами від Litosvita — дещо я вже знав, і було приємно, що думка авторитетних людей збігається з моєю. Але також зрозумів, що багато чого робив неправильно, і багато з уже написаного доведеться переписати чи просто викинути. Та це приємна праця, бо задоволення приносить не лише результат, а й сам процес. У тому й суть будь-якої творчості. Та й не тільки творчості.

Теодор Мороз

Інженер в IT

За кілька місяців на курсі мені вдалося розгледіти колись неясне обличчя сучукрліту, почути історії про її народження і побачити китів, на яких вона стоїть. Спілкування з тими, хто пройшов вогонь (перших кроків), воду (перших сумнівів) та мідні труби (першої голосної критики) відкрило для мене портал у безжалісний, незрозумілий і такий жаданий світ лі-терра-тури інкогніто. Після навчання стало важче. Через те, що письменницькі реалії повернулися темною стороною місяця. Через те, що критика й поразки збили міфічну корону з нерозумної голови. Через те, що чим ширший погляд, тим більше видно «недо-»: недо-ліків, недо-працювань, недо-писаного. Але кожен удар шпаги розривав оболонку мого натхнення й випускав на волю мою істинну кров — творчість. Це — головне. І за це — нескінченне дякую.

Діана Будкевич

Журналістка

Навчання Litosvita – це можливість подивитись на свої історії та ідеї набагато ширше, ніж звик. Це крута атмосфера і супер-лектори, які допомагають зрозуміти логіку роботи з сюжетом, персонажами, конфліктом. Це практичні поради, які працюють.

Христина Беньке

SMM-менеджерка

Це практичні поради від письменників-практиків. Корисна інформація від книговидавців, нетворкінг, підтримка людей з досвідом. Після курсу точно з'являється бажання сісти за написання книги.

Наталя Мойсеєнко

Маркетологиня

На Онлайн-курсі письменницької майстерності лектори поступово, інгредієнт за інгредієнтом, ділилися власними рецептами творення літератури на всі смаки так, аби й авторові було цікаво творити, і читачам-гурманам захотілося поласувати тим, що із цього вийшло. Усі лектори надзвичайно цікаві й самобутні. У кожного унікальний спосіб роботи з твором, а поради — від побутово-практичних до інтелектуальних і духовних — у сукупності дають таке прекрасне розуміння, навіть внутрішнє відчуття, що писати й можна, і варто, і в певний час із цього вийде щось гарне й неповторне. Отже, справа за тим, щоби почати. Ці курси — направду гарний початок.

Мар’яна Монянчин

Учасниця Онлайн-курсу письменницької майстерності у Львові

Litosvita — це не просто «якісь там курси». Для мене це величезний крок у житті, який навчив багатьох речей. Моє навчання з Litosvita це: По-перше, неперевершені викладачі: відомі українські діячі, ті люди, яких слухаєш із захопленням, не відвертаючи увагу. По-друге, матеріал: цікавий, без води, який легко подається і сприймається, а також просто конспектується, що дуже допомагає пізніше під час написання власних творів. По-третє, атмосфера: якщо чесно, я вже давно не зустрічав таких доброзичливих та щирих людей, котрі завжди готові тобі допомогти, щось підказати, з якими приємно спілкуватися та проводити час. Для мене Litosvita — не просто «якісь там курси», а значуща подія в житті. Litosvita допомогла мені набагато краще формулювати думки, переносити те, що в голові та серці, на папір і передавати свої емоції читачеві.

Олексій Мітяєв

Учасник Підліткових літературних шкіл

НАЙБЛИЖЧІ ПРОГРАМИ

Нонфікшн

Комплексна програма з написання нехудожніх текстів: біографії, дослідження, репортажистика, есеїстика, науково-популярна література, автофікшн, прикладний нонфікшн.

 • 15 травня
 • Онлайн-курс
Детальніше

Сценаристика 2.0

Авторський курс режисера і сценариста Антоніо Лукіча

 • 29 травня
 • Онлайн-курс
Детальніше

Історія української літератури 2.0

Поглиблена програма літературознавиці Віри Агеєвої

 • 24 липня
 • Онлайн-курс
Детальніше