Наші курси

Блог

6 причин, чому варто читати нонфікшн

Декілька фактів підкажуть, чому важливо читати нехудожню літературу.

Якщо ви досі чуєте від когось думки про те, що нонфікшн — це суха, емоційно стримана література не для всіх, покажіть їм цей матеріал. У ньому ми зібрали 6 причин, для чого варто читати нехудожню літературу.

 

1⃣ Покращення загальних знань

 

Найочевидніша перевага. Не важливо, читатимете ви автобіографії членів королівської родини, науково-популярні книги про мікроби чи історичну літературу про Київську Русь — ви дізнаєтеся нові факти, які розширять кругозір і зроблять вас цікавішими співрозмовниками.

 

2⃣ Підвищення кваліфікації

 

Нонфікшн книга — доступний варіант для поглиблення професійних знань. Ви вивчите щось нове і зможете повернутися до цього в будь-який момент. Наприклад, для авторів є чимало літератури з креативного письма: Стівен Кінґ «Про письменство», Вільям Зінссер «Як писати добре», Крістофер Воґлер «Подорож письменника», Ростислав Семків «Як писали класики» тощо. Подібних книг в інших галузях безліч.

 

3⃣ Розвиток аналітичних навичок

 

Нонфікшн вчить мислити критично й аналітично. Він спонукає мозок синтезувати інформацію, діставати потрібні знання й ефективно використовувати їх у разі потреби. Тому, якщо хочете тренувати свій мозок — читайте нехудожню літературу. До речі, із цієї теми теж є цікава книга — «Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну», яку написала Барбара Оклі.

 

 

4⃣ Вивчення минулого й сьогодення

 

Книги про історію України та світу заглиблять вас у давно минулі часи та пояснять причинно-наслідкові зв’язки подій. Ви можете ознайомитися з біографією конкретної історичної постаті (Борис Джонсон «Фактор Черчилля», Галина Гордасевич «Степан Бандера: людина і міф»), прочитати про певну епоху в незвичайній і доступній формі (Тімоті Снайдер, Нора Круґ «Про тиранію. Двадцять уроків двадцятого століття»), отримати комплексне бачення минувшини якоїсь країни (Сергій Плохій «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності») тощо.

 

5⃣ Отримання життєвих уроків і порад

 

Звісно, художня література теж не пасе задніх: ви можете багато чого навчитися і від вигаданих історій та персонажів, їхніх дій та реакцій у певних ситуаціях. Але коли ви читаєте про справжніх людей і їхні життя, отримуєте «додану вартість» від таких уроків: це сталося в реальності, а не в уяві письменника. Такі знання є прикладними.

 

6⃣ Ознайомлення з унікальними історіями

 

Нонфікшн часто вважають сухим і стриманим, порівнюючи з художньою літературою. Однак у таких книгах також трапляються визначні історії, які приголомшують, дивують або надихають. Наприклад, у книзі «Без ніг на Еверест» Марк Інгліс, чоловік без обох ніг, розповідає про своє підкорення найвищої вершини земної кулі. А Едіт Еґер у «Виборі» описує свій досвід перебування в Аушвіці та процес зцілення від жахливої травми.

Якщо ви хочете написати якісну й цікаву нехудожню книжку, реєструйтеся на онлайн-курс «Нонфікшн». Учасники зрозуміють особливості жанру, навчаться пояснювати складні речі простими словами, робити нонфікшн читабельним, систематизувати матеріал і працювати з джерелами інформації.

Старт — 15 травня. Долучайтеся ?

Дивіться також

12 Квітня 2023

Історії випускників: Марія Олекса

Ділимось історією нашої випускниці Марії Олекси, яка попри всі перешкоди змогла видати свій дебютний роман «Перші».

21 Вересня 2022

Що робить тексти Кінґа особливими?

Вересень багатий на дні народження знаних авторів. 21 вересня свято в доброго друга України, який невпинно підтримує її своїми твітами, — Стівена Кінґа.

15 Березня 2021

​​8 порад, які прокачають ваші навички письма

Будь-якого ремесла краще вчитися у досвідчених професіоналів і література тут не виняток. Авторам варто слідкувати за сучасними письменниками і переймати їхній досвід. Радимо почати і випробувати на практиці поради із нашого воркбуку «Пиши сильно».