Наші курси

Блог

Історії випускників: Дмитро Афанасьєв

Розповідаємо історію нашого випускника Дмитра Афанасьєва. Він був учасником Курсу письменницької майстерності, Літньої літературної школи в Карпатах та інших наших курсів. Сьогодні Дмитро пише книжки та сценарії, а друком уже вийшло три його романи — «Завтра переможе кожен», «Країна мільйонерів», «Люди без профілю». 

Про дорогу до письменництва

 

Вчителька з української мови в середній школі додавала бали за виконання творчих завдань. Наприклад, за написання коротких оповідань. Тож перші твори були дитячим проявом меркантильності. Але так захопився вигадуванням нових історій, що продовжую займатися цим досі у вільний час.

 

Про літературні впливи 

 

Думаю, кожна потужна історія у вигляді книжки чи фільму позначається на авторі, але зазвичай це не відразу помічаєш. Проте найбільше відчуваю вплив досить різних за стилем письменників: Александр Дюма, Ден Браун, Джек Лондон, Айн Ренд, Джордж Орвелл.

 

Про процес написання

 

Завжди порівнюю написання книги з марафонським бігом. Бо обидва процеси потребують великої підготовки та витримки. Спочатку обов’язково будую весь маршрут історії та тільки потім починаю писати за ним, хоча часто відхилююсь, коли текст починає оживати.

 

 

Про шлях до видання

 

Книги «Завтра переможе кожен» та «Країна мільйонерів» були видані після розсилання багатьом видавництвам та переговорів із ними. Це потребує набагато більше часу, ніж надрукуватися своїми силами, але дає розуміння, чи справді хтось ще вірить у твій текст. Для книги «Люди без профілю» видавець знайшовся під час участі в «Коронації слова». Завдяки конкурсам теж можна видатися, але це ризикованіший варіант.

 

Про перші успіхи

 

Сподіваюсь, найбільші успіхи попереду, бо маю ще багато ідей та планів. До перших книжок ставлюсь, як до перевірки себе в різних жанрах, пошуку власного стилю та отримання фідбеку від читачів. Саме тому завжди радію новим відгукам читачів та проміжним досягненням. Наприклад, виданням «Люди без профілю» після участі історії в конкурсі «Коронація слова» та перемогою в конкурсі «Антисоціальна мережа» та друком в однойменній збірці.

Надихайтесь історією та вибирайте курс для себе в нашому календарі 💚

Дивіться також

2 Лютого 2022

П’ять порад, які допоможуть у співпраці з видавництвом

Поради, які допоможуть підготувати комфортний авторський договір. Зверніть на них увагу перед початком співпраці з видавцем.

16 Вересня 2021

Осінні новинки випускників Litosvita

Стартував «Форум видавців у Львові». Усі в пошуках книжкових новинок. Наша симпатія і вибір у цьому питанні — це наші випускники, які активно видають нові книжки.

15 Грудня 2022

10 актуальних книжок від Богдани Романцової

Триває другий Національний тиждень читання — і це ідеальний привід придбати та прочитати ще одну хорошу книжку. Тож ми запитали в лекторки Litosvita, літературознавиці Богдани Романцової, про 10 актуальних новинок українських видавництв.