Наші курси

Блог

Історії випускників Litosvita: Артем Поспєлов

Сьогодні розповідаємо про історію випускника Litosvita, розробника програмного забезпечення та автора роману «Тадуш» Артема Поспєлова.

Про шлях до письменництва.

Все почалося у шістнадцять із кволих спроб писати вірші. Перші оповідання написав через чотири роки. Спочатку російською, а згодом українською. Перше україномовне оповідання пізніше надрукував журнал «Березіль».

 

На початку шляху на мене найбільше вплинув Чак Поланік. Саме тоді з’явилося бажання самому створювати відчуте. Запрошу його до уявного столу і туди ж посаджу Кафку, Керуака, Лема, Ґарленда, Воннеґута та Філіпа Діка.

 

Про процес написання.

Я писав «ТАДУШ» більше двох років у декількох помешканнях, у різних фізичних та емоційних станах, у різні дивні моменти життя. Книжка росла приблизно так само, як ріс із нею я.

 

Спочатку не знав, що хочу написати. Були згустки відчуттів, думки і спогади – травматичні й навпаки. Але не мав чіткої картинки. Та згодом розуміння і знань стало більше (палкий привіт курсам і літшколам Litosvita) – і робота над текстом прискорилася. Написавши третину, я вже знав, якою буде остання сцена. Написавши дві третини, знав яким словом закінчиться роман. Найважче давався сам процес написання. Не відразу навчився отримувати від нього насолоду.

 

 

Про видання.

«ТАДУШ» видано у співпраці з літературною агенцією OVO. Працюючи з агенцією, я знайшов видавця і за рік пройшов шлях від рукопису до виданої книжки. Є багато людей, яким вдячний за підтримку та допомогу, без яких все точно склалося б інакше. Це можна вважати за певну настанову: дописуючи рукопис, майте за собою людей, готових вам допомогти словом, порадою чи потрібним контактом.

 

Те, що почалося із запису в старому блокноті в компанії друзів на дивані, розвинулося до роману і згодом було видано. Для мене це успіх.

 

Про цілі та плани.

Зараз закінчую другий роман, в якому набагато менше особистого і куди більше про світ. Також маю певні плани на третю книжку. Зараз писати для мене – це необхідність. Хочу робити це якісно та актуально. Люблю експериментувати і не люблю повторюватися. Прагну оригінальності в тексті та бажаю робити щось нове.

Хотів би колись мати переклад книжки англійською мовою.

 

Про Літшколу.

Для мене Літшкола – це про людей і класну літературну спільноту в першу чергу. Колись мені дуже не вистачало такого середовища. І я це зрозумів лише тоді, коли в нього потрапив на Літшколі. Тут можна зустріти крутих майстрів своєї справи і багато чого в них навчитися.

 

Зареєструватися на цьогорічну Літшколу можна на нашому сайті

 

І замовляйте роман Артема Поспєлова за посиланням

Дивись також

2 Лютого 2022

П’ять порад, які допоможуть у співпраці з видавництвом

Поради, які допоможуть підготувати комфортний авторський договір. Зверніть на них увагу перед початком співпраці з видавцем.

16 Вересня 2021

Осінні новинки випускників Litosvita

Стартував «Форум видавців у Львові». Усі в пошуках книжкових новинок. Наша симпатія і вибір у цьому питанні — це наші випускники, які активно видають нові книжки.

15 Грудня 2022

10 актуальних книжок від Богдани Романцової

Триває другий Національний тиждень читання — і це ідеальний привід придбати та прочитати ще одну хорошу книжку. Тож ми запитали в лекторки Litosvita, літературознавиці Богдани Романцової, про 10 актуальних новинок українських видавництв.