Наші курси

Блог

5 правил верстки та композиції під час створення презентації

Чиста та акуратна верстка презентації цінується набагато вище за кричущі зображення та дизайни. Аби бути певним, що презентація вдала, дотримуйтеся базових композиційних правил та принципів.

Створіть «сітку»

 

Пунктирні лінії на слайді слугуватимуть для вас орієнтиром, за допомогою якого можна вирівняти текст, ілюстрації, фігури та інший контент. Починайте верстку зі створення берегів ваших слайдів: визначте необхідні відступи від країв та проведіть 2 горизонтальні та 2 вертикальні лінії.

 

Попрацюйте з контентом

 

За наявності великої кількості інформації на одному слайді радимо розділити контент на декілька смислових блоків. Аби було легше працювати зі структурою, спробуйте накреслити прямокутники, на яких буде зазначено «заголовок», «основний текст», «інфографіка», «зображення» тощо.

 

Візуально розмежовуйте інформацію

 

Будь-яка інформація буде сприйматися краще, якщо «упакувати» її в блоки. Найкращим варіантом для цього можуть стати світлі фігури з легким контуром або тінню. Використовуйте більше схем, списків, діаграм, позаяк наш мозок здатен швидше розпізнавати та запам’ятовувати добре структурований контент.

 

Використовуйте більше білого кольору

 

Цей прийом сприятиме читабельності ваших слайдів. Також радимо збільшити відступи між смисловими блоками та секціями на слайді. Правило білого простору застосовується і для тексту: можете збільшити кегль заголовків та розширити інтервал між рядками.

 

Вирівняйте всі елементи слайда

 

Щоб вирівняти всі елементи, не працюйте з кожним окремо — групуйте елементи між собою та вирівнюйте за допомогою функціонала програми. Ці функції доступні як у горизонтальному, так і у вертикальному напрямках. Те, що ви «більш-менш» вирівняли на лептопі, може мати вкрай недбалий вигляд на великому екрані.

Застосовуйте ці правила для своїх презентацій і дивуйте глядачів якісним дизайном 💚

Дивіться також

4 Листопада 2021

Must read для книжкових дизайнерів та ілюстраторів

Разом із видавництвом ArtHuss підготували добірку книжок, які стануть у пригоді тим, хто планує розвиватися в ілюстрації та дизайні. 

2 Лютого 2022

П’ять порад, які допоможуть у співпраці з видавництвом

Поради, які допоможуть підготувати комфортний авторський договір. Зверніть на них увагу перед початком співпраці з видавцем.

16 Вересня 2021

Осінні новинки випускників Litosvita

Стартував «Форум видавців у Львові». Усі в пошуках книжкових новинок. Наша симпатія і вибір у цьому питанні — це наші випускники, які активно видають нові книжки.