Блог

З нагоди Міжнародного дня музеїв підготували для вас підбірку київських музеїв, присвячених письменникам та книгам ?
? Національний музей літератури України, вул. Богдана Хмельницького, 11
Експозиція музею охоплює всі періоди розвитку української літератури, починаючи етапом Київської Русі й закінчуючи сучасністю. Серед реліквій музею – прижиттєві видання творів І. Котляревського, Т. Шевченка, І. Франка, рукописи Лесі Українки, П. Тичини, В.Симоненка, особисті речі багатьох письменників. Радимо відвідати тим, хто хоче цілісно дослідити українську літературу в її розвитку.
? Музей книги та друкарства України, вул. Лаврська, 9
Цей музей для тих, хто любить докопуватись до суті речей. У ньому зібрані експонати, що висвітлюють історію вітчизняної книги і книжкової справи від давнини і до наших днів. Тут можна побачити факсиміле рукописних книг та українські першодруки, а також інструменти та прилади, якими користувалися перші видавці.
? Музей-квартира Павла Тичини, вул. Терещенківська, 5
Особливий кайф для письменника – потрапити в умови, в яких творив інший митець, побачити його особисті речі, дослідити, як він вів побут, які читав книги. Саме це можна зробити в меморіальній квартирі Павла Тичини. Впевнені, що, навіть якщо ви і не фанат цього поета, атмосфера його помешкання не залишить вас байдужим.
? Музей видатних діячів української культури, вул. Саксаганського, 93-97
Це цілий музейний комплекс, заснований у будинках, де в свій час проживали родини визначних українських митців – Лесі Українки, Миколи Лисенка, Михайла Старицького. До нього входить музей Лесі Українки, меморіальна квартира драматурга Михайла Старицького та музей «Іван Франко і Київ». Сюди варто завітати, щоб окунутися в життя української інтеліґенції кінця XIX – поч. XX ст.
? Національний музей Тараса Шевченка, бул. Тараса Шевченка, 12
Навіть якщо ви вважаєте, що про Шевченка знаєте все ще зі шкільних років – все одно завітайте до цього музею. Обіцяємо, що хоча б в одному з 24 залів ви таки дізнаєтесь щось нове про Кобзаря, а заодно побачите оригінали його малярських робіт, документи про життя та творчість, а також першодруки творів з автографами.
Дивись також

П’ять порад, які допоможуть у співпраці з видавництвом
Поради, які допоможуть підготувати комфортний авторський договір. Зверніть на них увагу перед початком співпраці з видавцем.

Осінні новинки випускників Litosvita
Стартував «Форум видавців у Львові». Усі в пошуках книжкових новинок. Наша симпатія і вибір у цьому питанні — це наші випускники, які активно видають нові книжки.

Історії випускників Litosvita: Артем Поспєлов
Сьогодні розповідаємо про історію випускника Litosvita, розробника програмного забезпечення та автора роману «Тадуш» Артема Поспєлова.