Наші курси

Блог

Книги про сторітелінг

Добірка цікавих книг з основ сторітелінгу, які стануть в нагоді як письменникам, так і сценаристам та журналістам

Ми вже неодноразово радили різноманітні книги з письменницької майстерності, але сьогодні вирішили зосередитися саме на посібниках про створення історій. Тому підготували добірку книг з основ сторітелінгу, які стануть в нагоді як письменникам, так і сценаристам та журналістам ?

 

Марк Лівін «Сторітелінг для очей, вух і серця»

 

Марк Лівін стверджує, що найважливіше в сторітелінгу – бачити події та факти серцем і перетворювати їх на історії, задіюючи всі органи чуття. В книзі автор радить, що і як писати, а також ділиться poзмoвами з відомими укpaїнцями, якi poзпoвiдaють пpo cвoї пiдxoди дo cтopiтeлiнгу й нaпиcaння тeкcтiв.

 

Сергій Гаврилов «Всі крапки над “І”сторією»

 

Це універсальний порадник зі сторітелінгу з практичними завданнями, які допоможуть одразу протестувати усі теоретичні поради. Прочитавши книгу від початку до кінця і виконавши всі вправи, ви отримаєте готовий кістяк історії, яку зможете розвинути в повноцінний сценарій або інший художній текст.

 

Блейк Снайдер «Врятуйте котика»

 

В назву цієї книги винесена одна з найголовніших порад з неї: «Щоб читачі пройнялися симпатією до героя, він повинен зробити якийсь благородний вчинок, наприклад, врятувати кошеня». А взагалі ця книга — один з найкращих посібників зі сценарної майстерності від успішного голівудського сценариста.

 

Роберт Маккі «Історія на мільйон доларів»

 

Це видання називають Біблією для сценаристів та письменників і радять на всіх курсах з письменницької майстерності. І не дарма, адже автор книги — один з найпопулярніших викладачів сценаристики в Голівуді і він роками розробляв системний підхід до розповідання історій, яким ділиться в книзі.

 

Аннет Сімонс «Як використовувати силу історій»

 

Аннет Сімонс — професійний сторітелер. Вона звертається до глибинної суті розповіді і пояснює, як працюють історії і де їх шукати. В книзі ви знайдете більше сотні історій — байки, казки, легенди, притчі. На їхньому прикладі Аннет розбирає всі можливості, які дає людям сторітеллінг.

 

Якщо хочете навчитися професійно розповідати історії, реєструйтеся на наш Онлайн-курс письменницької майстерності, який стартує 16 березня.

Дивись також

2 Лютого 2022

П’ять порад, які допоможуть у співпраці з видавництвом

Поради, які допоможуть підготувати комфортний авторський договір. Зверніть на них увагу перед початком співпраці з видавцем.

16 Вересня 2021

Осінні новинки випускників Litosvita

Стартував «Форум видавців у Львові». Усі в пошуках книжкових новинок. Наша симпатія і вибір у цьому питанні — це наші випускники, які активно видають нові книжки.

15 Грудня 2022

10 актуальних книжок від Богдани Романцової

Триває другий Національний тиждень читання — і це ідеальний привід придбати та прочитати ще одну хорошу книжку. Тож ми запитали в лекторки Litosvita, літературознавиці Богдани Романцової, про 10 актуальних новинок українських видавництв.