Наші курси

Блог

5 правил сторітелінгу, які допоможуть писати сильно

Сторітелінг – це вміння красиво подати інформацію, оформивши її в цікаву історію, яке в сучасному світі цінується в багатьох сферах.

До того ж навички сторітелінгу знадобляться і при складанні резюме, адже це також історія про ваші вміння, знання та досвід.

 

5 порад з письменницької майстерності:

 

1. Показуйте, а не розказуйте. Основна задача будь-якої історії – максимально залучити читача. У вашому тексті він має не просто побачити набір слів, а відчути і пережити усе те, що ви описуєте. Тому намагайтеся писати якомога емоційніше та конкретніше, без зайвих відступів та описів.

 

2. Пишіть про те, що ви добре знаєте. Хороший текст можна створити, лише повністю заглибившись у власну історію. Якщо людина пише на теми, в яких розбирається поверхнево, – це одразу помітно.

 

3. Знайте міру, як в довжині тексту, так і в стилістиці. Якщо речення, яке б воно не було красиве, не розкриває теми, не несе нічого нового і корисного, викиньте його. Це саме стосується і занадто пишних слів та зворотів.

 

4. Ведіть нотатки. Завжди майте під рукою блокнот, куди будь-якої миті зможете записати цікаву ідею, підслуханий діалог або незвичне слово. Більшість з цих матеріалів вам ніколи не знадобляться, але у вас завжди буде робочий матеріал для нової історії.

 

5. Забудьте про перфекціонізм у процесі написання, інакше завищені очікування не дозволять вам висловити те, що ви відчуваєте. Вмикайте його тоді, коли вже буде готова чернетка всього тексту.

 

А якщо ви хочете ґрунтовно прокачати свої навички сторітелінгу та художнього письма, радимо зареєструватися на Онлайн-курс письменницької майстерності від LITOSVITA, який стартує 14 березня. 

Дивись також

2 Лютого 2022

П’ять порад, які допоможуть у співпраці з видавництвом

Поради, які допоможуть підготувати комфортний авторський договір. Зверніть на них увагу перед початком співпраці з видавцем.

16 Вересня 2021

Осінні новинки випускників Litosvita

Стартував «Форум видавців у Львові». Усі в пошуках книжкових новинок. Наша симпатія і вибір у цьому питанні — це наші випускники, які активно видають нові книжки.

13 Листопада 2020

Книги про сторітелінг

Добірка цікавих книг з основ сторітелінгу, які стануть в нагоді як письменникам, так і сценаристам та журналістам