Блог

Зібрали декілька цікавих та корисних застосунків для любителів літератури.
Книголюби, хоч і фанатіють від паперової книжки, але активно залучають технології, які покликані спростити, стимулювати чи організувати читацький досвід.
Підготували для вас 7 програм, які можуть стати в пригоді під час читання.
📲 Goodreads
Почнемо з класики. Goodreads існує понад 10 років. За цей час застосунок став спільнотою для книголюбів з усього світу. Тут можна створювати власні полиці та добірки, списки прочитаного та бажаного, брати участь у читацьких марафонах, спілкуватися з іншими користувачами, вести калькулятор читання тощо. А рейтинг оцінок на Goodreads наразі є досить впливовим маркером якості книг.
📲 Rork
Молодий застосунок українських розробників, який набуває популярності. Це зручний трекінг для ведення статистики. Він підраховує витрачений час, кількість сторінок на день і швидкість читання. Rork формує спільноту любителів книжок, показуючи, що переглядають інші користувачі в цей момент. Ви можете ставити лайки та емоджі іншим читачам, а найголовніше — самі отримуєте вподобання просто за те, що читаєте.
📲 Абук
Перша українська аудіокнигарня, яка назбирала великий архів популярних текстів. Усі твори якісно озвучені професійними дикторами або й самими авторами. Ви можете створювати власні полиці, розсортовуючи аудіокнижки за категоріями, робити закладки та помітки, щоб легко знаходити найцікавіші моменти. А віднедавна в застосунку стали доступними й електронні книги.
📲 Librarius
Ринок електронних книг в Україні досі страждає через піратство. Розроблений видавництвом «Лабораторія» застосунок Librarius — один із кроків до розв’язання цієї проблеми. У ньому можна легально, без ризику для авторів і видавців, купувати книги та читати їх в електронному форматі.
📲 Basmo
Ще один застосунок для відстеження читання. Але ця програма має особливість: вона спонукає вас поставити мету й допомагає досягти її. Якщо ви хочете присвячувати літературі більше часу, прочитати за рік певну кількість книг, зберігати свою бібліотеку або статистику — Basmo вам допоможе. Щоправда, аби скористатися всіма його функціями, доведеться купити преміумакаунт.
📲 Libby
Застосунок не орієнтований на українського читача, але цікавий як концепція. Він дає змогу користувачам під’єднатися до місцевих бібліотек за допомогою бібліотечної картки. Так вони отримують доступ до всього, що може запропонувати вибрана установа. Чудовий варіант для існування бібліотек у цифрову еру.
📲 Wattpad
Застосунок позиціює себе як соціальна платформа для історій. Онлайн-спільнота об’єднує 90 млн читачів і авторів. У програмі можна читати тексти інших людей або публікувати свої розповіді. Крім того, Wattpad протягом року проводить декілька письменницьких конкурсів, у яких можуть узяти участь усі зареєстровані користувачі.
Сподіваємося, таких застосунків тільки більшатиме, що заохочуватиме людей читати. Можливо, саме ви допоможете розробити щось унікальне. Зробіть перший крок — купіть квиток на онлайн-лекцію «Як писати UX-тексти українською мовою», яка відбудеться 3 травня. Ви дізнаєтеся про особливості створення текстів у програмах, специфіку локалізації українською та її підводні камені.
Дивіться також

6 причин, чому варто читати нонфікшн
Декілька фактів підкажуть, чому важливо читати нехудожню літературу.

Переклад худліт: досвід і поради перекладачів Кінґа та Бредбері
Анатолій і Катерина Пітики поділилися досвідом і порадами для перекладачів художньої літератури.

8 порад, які прокачають ваші навички письма
Будь-якого ремесла краще вчитися у досвідчених професіоналів і література тут не виняток. Авторам варто слідкувати за сучасними письменниками і переймати їхній досвід. Радимо почати і випробувати на практиці поради із нашого воркбуку «Пиши сильно».