Історія української літератури

Комплексне бачення нашої літератури та перезавантаження її сприйняття
-
Онлайн-курс
-
У записі
-
15
лекцій та семінарів
-
90
днів доступу до матеріалів після завершення курсу
-
7
професійних лекторів з багаторічним досвідом
-
1
Топові лектори
Навчатимуть фахові літературознавці та літературні критики з багаторічним досвідом. Ми запрошуємо лише тих, хто вивчає запропоновані теми впродовж десятиліть, чиї слова підтвердженні численними власними дослідженнями, нагородами, визнанням читачів і професійної спільноти. Наші лектори вміють розповідати просто про складне, у легкій формі ділитися знаннями. Це будуть ваші улюблені лекції з історії літератури.
-
2
Обговорюємо і заглиблюємось у тексти
На семінарах обговорюватимемо ключові тексти, сюжети, героїв. Фахові коментарі допоможуть вам виявляти внутрішні зв'язки у тексті, пов'язати українську літературу зі світовою, виявити особливості творення і унікальність обговорюваних книжок. Це будуть цікаві та професійні обговорення.
-
3
Блекаут не завадить навчатися
Формат курсу передбачає живі заняття в Zoom, можливість спілкування в реальному часі. Якщо ж ви пропустите лекцію через відсутність електроенергії – у вас буде ще три місяці, щоб переглянути відеозаписи і презентації. Усе це у зручному онлайн-кабінеті на платформі App.Litosvita.
- Реєстрація
Що ви отримаєте на курсі
-
комплексне бачення історії української літератури
-
перезавантаження вашого ставлення до того, що вивчали в школі та університеті; можливість переглянути стереотипи й упередження, сформовані до української літератури
-
10 лекцій, які дадуть розуміння основних течій та напрямів української літератури
-
5 семінарів присвячених важливим текстам: розбір та обговорення творів разом із професійними критиками
-
вказівники та орієнтири, як рухатися і що читати в національній літературі
-
знання про ключові тексти української літератури та розвиток літпроцесу
Лектори
від досвідчених літературознавців і критиків

Ростислав Семків
літературознавець, перекладач, директор видавництва «Смолоскип», доцент Києво-Могилянської академії, член журі багатьох літературних конкурсів і премій, автор книжок «Як писали класики», «Як читати класиків» та ін.

Віра Агеєва
літературознавиця, професорка Києво-Могилянської академії, лауреатка Шевченківської премії та багатьох інших літературних віднак, авторка багатьох книжок, зокрема: «Марсіани на Хрещатику», «За лаштунками імперії», «Жіночий простір: Феміністичний дискурс українського модернізму» та ін.

Богдана Романцова
літературознавиця, критикиня, публіцистка, лекторка, к.ф.н., редакторка у видавництві «Темпора»

Ганна Улюра
літературознавиця, літературна критикиня, публіцистка, к.ф.н., авторка нон-фікшн книжок, кількох сотень рецензій, наукових статей та трьох монографій, членкиня журі багатьох літературних премій

Ярина Цимбал
літературознавиця, редакторка, к.ф.н., дослідниця літератури 1920-х років та українського авангарду, упорядниця серії «Наші 20-ті», наукова працівниця відділу української літератури ХХ ст. і сучасного літературного процесу в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України

Данило Ільницький
літературознавець, есеїст, к.ф.н., старший викладач Українського католицького університету

Марина Куценко
наукова співробітниця Харківського літературного музею, дослідниця літпроцесу 1920-х, лекторка, к.ф.н., авторка гри «Будинок Слово»
Програма курсу
Для кого
цей курс
-
1
хто хоче посилити свої знання з історії літератури, розуміти як і чому змінювалися літературні течії та напрями, знати основні імена письменників та їхні тексти, які впливали на літпроцес.
-
2
хто прагне перезавантажити своє сприйняття української літератури і навчитися її любити.
-
3
письменникам, перекладачам, редакторам, видавцям, які хочуть розуміти тяглість літпроцесу і зануритися в сферу із найпотужнішими викладачами.
- Зареєструватися
Графік навчання
-
Навчаємося онлайн
Заняття проходять у ZOOM. Якщо ви пропустите онлайн-трансляцію, то зможете переглянути відеозапис із будь-якої точки світу і в зручний для вас час.
-
Коли
Ви можете прибрати відеозаписи. Курс відбувся 13 лютого – 3 квітня 2023 р. (заняття з 19:00 до 21:00 по понеділках і середах)
Вартість
Лекційний пакет
У вартість входить
-
10 лекцій (онлайн-трансляції)
-
відеозаписи і презентації з усіх лекцій (зберігатимуться протягом трьох місяців після закінчення курсу, до 3.07.2023)
-
електронний сертифікат
Вартість
Лекції+семінари
У вартість входить
-
10 лекцій (онлайн-трансляції)
-
відеозаписи і презентації з усіх лекцій (зберігатимуться протягом трьох місяців після закінчення курсу, до 3.07.2023)
-
електронний сертифікат
-
5 семінарів
Поширені
запитання
-
Як будуть відбуватися семінари?
На семінарах разом із лекторами обговорюватимемо ключові тексти, сюжети, героїв. Будемо аналізувати і вчитися виявляти внутрішні зв'язки у тексті, особливості творення і унікальність обговорюваних книжок.
Як я зможу поставити свої питання лектору?Протягом кожної лекції є час для QA сесій. Ви можете поставити своє питання у чаті одразу, коли воно виникне. Лектор відповість на нього наприкінці.
А якщо я пропущу лекцію?Відеозаписи лекцій будуть доступні на наступний день. Доступ до записів і презентацій буде протягом навчання і ще 3 місяці після завершення курсу.
-
Якою мовою проходить навчання?
Лекції та весь навчальний процес відбуваються українською мовою.
Який має бути рівень підготовки?Програма розрахована на учасників із різним рівнем підготовки. Курс корисний як початківцям, так і випускникам філології, які хочуть поглибити і актуалізувати свої знання.
LITOSVITA
зараз — це
-
17300
випускників офлайн та онлайн програм
-
290
реалізованих курсів
-
210
лекторів із практичним досвідом
З нами навчаються
Вам також
буде корисно

Редагування
Комплексна програма з редагування і покращення будь-яких текстів
- У записі
- Онлайн-курс

Курс письменницької майстерності
Програма вдосконалення навичок письма і роботи з літературним текстом
- У записі
- Онлайн-курс