Блог Litosvita

Книги про сторітелінг


Ми вже неодноразово радили різноманітні книги з письменницької майстерності, але сьогодні вирішили зосередитися саме на посібниках про створення історій. Тому підготували добірку книг з основ сторітелінгу, які стануть в нагоді як письменникам, так і сценаристам та журналістам 📚

Марк Лівін «Сторітелінг для очей, вух і серця»

Марк Лівін стверджує, що найважливіше в сторітелінгу – бачити події та факти серцем і перетворювати їх на історії, задіюючи всі органи чуття. В книзі автор радить, що і як писати, а також ділиться poзмoвами з відомими укpaїнцями, якi poзпoвiдaють пpo cвoї пiдxoди дo cтopiтeлiнгу й нaпиcaння тeкcтiв.

Сергій Гаврилов «Всі крапки над "І"сторією»

Це універсальний порадник зі сторітелінгу з практичними завданнями, які допоможуть одразу протестувати усі теоретичні поради. Прочитавши книгу від початку до кінця і виконавши всі вправи, ви отримаєте готовий кістяк історії, яку зможете розвинути в повноцінний сценарій або інший художній текст. 

Блейк Снайдер «Врятуйте котика»
 
В назву цієї книги винесена одна з найголовніших порад з неї: «Щоб читачі пройнялися симпатією до героя, він повинен зробити якийсь благородний вчинок, наприклад, врятувати кошеня». А взагалі ця книга — один з найкращих посібників зі сценарної майстерності від успішного голівудського сценариста. 

Роберт Маккі «Історія на мільйон доларів»

Це видання називають Біблією для сценаристів та письменників і радять на всіх курсах з письменницької майстерності. І не дарма, адже автор книги — один з найпопулярніших викладачів сценаристики в Голівуді і він роками розробляв системний підхід до розповідання історій, яким ділиться в книзі.

Аннет Сімонс «Як використовувати силу історій»

Аннет Сімонс — професійний сторітелер. Вона звертається до глибинної суті розповіді і пояснює, як працюють історії і де їх шукати. В книзі ви знайдете більше сотні історій — байки, казки, легенди, притчі. На їхньому прикладі Аннет розбирає всі можливості, які дає людям сторітеллінг.

Якщо хочете навчитися професійно розповідати історії, реєструйтеся на наш Онлайн-курс письменницької майстерності, який стартує 16 березня.