Блог Litosvita

Історії випускників: Дмитро Афанасьєв

Розповідаємо про історію нашого випускника Дмитра Афанасьєва. Він був учасником Курсу письменницької майстерності, Літньої літературної школи в Карпатах та інших наших курсів. Сьогодні він пише книжки та сценарії, а друком вже вийшло його три романи – «Завтра переможе кожен», «Країна мільйонерів», «Люди без профілю». 

Про дорогу до письменництва


Вчителька з української мови у середній школі додавала бали за виконання творчих завдань. Наприклад, написання коротких оповідань. Тож перші твори були дитячим проявом меркантильності. Але так захопився вигадуванням нових історій, що продовжую займатися цим досі у вільний час.

Про літературні впливи 


Думаю, що кожна потужна історія у вигляді книжки чи фільму позначається на авторі, але зазвичай це не одразу помічаєш. Проте найбільше відчуваю вплив досить різних за стилем письменників Дюма, Ден Браун, Джек Лондон, Айн Ренд, Чехов, Оруел.

Про процес писання


Завжди порівнюю написання книги з марафонським бігом. Бо обидва процеси потребують великої підготовки та витримки. Спочатку обов’язково будую увесь маршрут історії та тільки потім починаю писати по ньому, хоч часто і відхилююсь, коли текст починає оживати.


Про шлях до видання


Книги «Завтра переможе кожен» та «Країна мільйонерів» були видані після розсилки багатьом видавництвам та переговорам з ними. Це потребує набагато більше часу, ніж надрукуватися своїми силами, але дає розуміння, чи справді хтось ще вірить у твій текст. Для книги «Люди без профілю» видавець знайшовся під час участі у «Коронації слова». Завдяки конкурсам теж можна видатися, але це більш ризикований варіант.

Про перші успіхи


Сподіваюсь, що найбільші успіхи попереду, бо маю ще багато ідей та планів. До перших книжок ставлюсь скоріше, як до перевірки себе у різних жанрах, пошуку власного стилю та отриманню фідбеку від читачів. Саме тому завжди радію новим відгукам читачів та проміжним досягненням. Наприклад, виданням «Люди без профілю» після участі історії у конкурсі «Коронація слова» та перемогою у конкурсі «Антисоціальна мережа» та друком у однойменній збірці.

Замовляйте книжки Дмитра Афанасьєва на сайті.


І долучайтеся до онлайн-курсу «Письменницька майстерність», якщо хочете теж написати і видати книжку.