Блог Litosvita

Осінні новинки випускників Litosvita

Стартував Форум видавців у Львові. Всі в книжкових пошуках новинок. Наша симпатія і вибір у цьому питанні – це першочергово наші випускники, які активно видають нові книжки.

Ці видання ми збираємо у спецколекцію на окремій поличці у нашому офісі. Радимо їх і вам – тут є з чого вибирати.

Тому зробили підбірку осінніх новинок випускників Litosvita. Шукайте їх на Форумі видавців або замовляте онлайн за посиланнями нижче.

⭐ Тетяна Саніна – «Танець дикобразів»


Що нам призначено долею: щире кохання чи постійні муки зневіри і зради? Чи є у нас вибір і якщо є, то яку ціну ми готові за нього заплатити? Марія та Марк тікають від війни, сім’ї і друзів, від себе, одне від одного, та знаходять лише біль і розчарування. Чи стане у них сил опанувати себе і не втратити доньку?

Це зворушлива історія про глибинну природу людських почуттів: страху, горя, люті, любові, співчуття і здивування, сумішшю з яких нас часом накриває попри всі наші плани й бажання.

Купити книжку

Дмитро Афанасьєв – «Люди без профілю»


Світ перетворився на суцільну соціальну Мережу. Люди без профілю оголошені поза законом і на них ведеться полювання. Молодий мисливець на ЛБП надягає окуляри своєї першої жертви. Та замість ідеального світу навколо бачить суцільні руїни. Яке з зображень справжнє та чи врятує він реальність?

Купити книжку

⭐ Аліна Воловичева – «Листопадова жінка»


Це, перш за все, роман про дорослішання, про шлях від дівчинки, яка слухає усіх навколо, до жінки, яка вміє чути саму себе. Головна героїня, Настя Василенко, переїхала у Київ у 2014 році, через російську агресію, разом зі своїм хлопцем Антоном. Через три роки вони все ще разом, він має роботу, вона пише дисертацію і життя начебто налагоджене і стабільне, але одна несподівана мандрівка змінює усе.

Купити книжку

⭐ Діана Мельникова – «Розбишацький детектив. Справа брата-незнайомця»


На Лесю Дику і Сергія Василевського, героїв популярного «Розбишацького детективу», чекає нова справа — дуже складна і страшенно кримінальна. Вони мають встановити, чи брат їхнього приятеля, який у дитинстві пропав у горах Грузії, а тепер раптом знайшовся, — справді йому брат, а чи це аферист, який втерся в довіру до чужої сім’ї для того, щоб її пограбувати?

Коли працюють «розбишацькі детективи», підозри не уникне ніхто — ані приятель, ані його батьки й учителі, ані навіть молодий поліційний слідчий, який спершу видавався таким милим... Актуальний і захопливий сюжет, близький аудиторії 10+.

Купити книжку

⭐ Тетяна Іваніцька – «Мій дідусь був польським переселенцем»


Це художній твір з елементами репортажистики, написаний на основі реальних подій. Має дві сюжетні лінії. Перша – жива розповідь про пошуки молодою сім'єю знищеного родинного села. Друга (сюжет у сюжеті) – розповідь про депортацію родини Копалецьких під час польсько-українського переселення, що передувало операції «Вісла».

Купити книжку

⭐ Павло Матюша – «Коло з крапкою»


Цикл новел в іронічній манері розповідає про наших вибраних та призначених можновладців. Серед них і випадкові гості на святі життя, і страшні ляльководи, і злякані та нахабні службовці середньої ланки. Ці чотири тексти дають зріз 2008 року і значною мірою прогнозують майбутнє. Найцікавіше відслідкувати, наскільки загрозливі події, про які йдеться, справдилися за ті дванадцять років, що минули з часу написання новел, і які випробування ще чекають нас попереду.

Купити книжку

⭐ Валерія Савотіна – «Ти все зміниш учора»


Фантастична повість для підлітків. У п’ятнадцять років кохання несподіване й дивніше дивного. Навіть якщо світ довкола — підступно жорстокий. Репресії на кожному кроці. На всіх доносять, усюди — контроль, звичне покарання — карцер. Ніхто нікому не вірить. Удома й у школі кожен намагається затаїтися. І раптом мама вирішує сховати Ярину від переслідувань. А потім відбувається те, про що вона могла хіба що мріяти.

Купити книжку

⭐ Яна Опарій – «Listen»


У психологічному трилері «Listen» переплітаються найважливіші теми сучасності: духовне сирітство при живих батьках, епідемія самотності, розквіт різноманітних маніпуляційних технологій, втрата сімейних цінностей. «Listen» – це експеримент над уявою й фантазією читача. Текст пронизує найзабутіші закутки підсвідомості. 2025 рік принесе нам багато змін.

Купити книжку

⭐ Рекуненко Наталія – «Шлюб не пропонувати»


Як жінці поєднати бажання реалізовувати свої здібності, творити і досягати з прагненням до щасливого сімейного життя? Справжнє кохання – чи для всіх воно? Може, чоловіки взагалі не здатні любити, може, вони лише шукають тих, з ким їм вигідно та зручно? Героїня роману, виснажена тяжкими задушливими відносинами з одруженим коханим, вирішує радикально змінити життя, аби подолати самотність і розчарування. Вона розриває стосунки, переїжджає до іншого міста, змінює фах, з головою занурюється в нову цікаву роботу. Але ж вона залишається молодою привабливою жінкою, в якої є серце.

Купити книжку

⭐ Уляна Лумей – «Що приховує Всесвіт?»


Це видання унікальне в цій підбірці. Адже авторці лише 15 років, вона проходила кілька підліткових курсів у Litosvita. Уляна Лумей пройшла шлях від аудіоказок на ютубі до видання книжки через краудфандинг.

У збірці наукових казок для дітей поєднується фізика світла, гравітації, агрегатних станів з цікавими пригодами. Маленькі дослідники можуть ознайомитися з основними законами фізики і цікавинками нашого світу.

Деталі про книжку

Обирайте хороші книжки і насолоджуйтесь читанням!

А якщо хочете так само написати і видати книжку – реєструйтесь на Річну програму Litosvita

Протягом року ви будете працювати над власною книжкою, а куратор вам допомагає: вичитує текст і дає поради як його покращити, консультує, підказує, а коли вам не пишеться – підтримує і допомагає довести задум до кінця.


Наші куратори – це практики. Це письменники, які видали десятки книжок і які стали популярними. Це досвідчені видавці, які добре знають ринок. Це фахові літературознавці, літературні критики, редактори.


Стартуємо 1 жовтня. Всі деталі та реєстрація – за цим посиланням.