Блог Litosvita

5 правил верстки та композиції під час створення презентації

Чиста та акуратна верстка презентації цінується набагато більше, аніж кричущі зображення та дизайни. Щоб бути певним, що презентація вдала, дотримуйтесь базових композиційних правил та принципів.


📎 Створіть «сітку». 

Пунктирні лінії на слайді слугуватимуть для вас орієнтиром, за допомогою якого можна вирівняти текст, ілюстрації, фігури та інший контент. Починайте верстку зі створення берегів ваших слайдів: визначте необхідні відступи від країв та проведіть 2 горизонтальні та 2 вертикальні лінії.  


📎 Попрацюйте з контентом.

За наявності великої кількості інформації на одному слайді радимо розділити контент на декілька смислових блоків. Щоб було легше працювати зі структурою, спробуйте накреслити прямокутники, на яких буде зазначено «заголовок», «основний текст», «інфографіка», «зображення» тощо. 


📎 Візуально розмежовуйте інформацію.

Будь-яка інформація буде сприйматись краще, якщо «упакувати» її в блоки. Найкращим варіантом для цього можуть стати світлі фігури з легким контуром або тінню. Використовуйте більше схем, списків, діаграм, позаяк наш мозок здатен швидше розпізнавати та запам’ятовувати добре структурований контент.


📎 Використовуйте більше білого кольору.

Цей прийом сприятиме читабельності ваших слайдів. Також радимо збільшити відступи між смисловими блоками та секціями на слайді. Правило білого простору можна застосовувати й для тексту: можете збільшити кегль заголовків та розширити інтервал між рядками.


📎 Вирівняйте всі елементи слайду.

Для того, щоб вирівняти всі елементи, не працюйте з кожним окремо — групуйте елементи між собою та вирівнюйте за допомогою функціоналу програми. Ці функції доступні як в горизонтальному, так і у вертикальному напрямку. Те, що ви «більш-менш» вирівняли на лептопі, може виглядати вкрай недбало на великому екрані.


Якщо ви хочете дізнатись більше про упорядкування графічних та ілюстрованих матеріалів та вміти готувати файли до друку, запрошуємо на онлайн-курс «Верстка». Cтарт 16 лютого!