Блог Litosvita

Українські літературні подкасти

Зараз в усьому світі, та нарешті і в Україні, бум на подкасти. Навіть Мішель Обама запустила свій власний. Щодня з’являються все нові й нові подкасти, які охоплюють все ширшу тематику від інтерв’ю з відомими людьми до розвінчування наукових та медійних міфів. Ми ж підготували для вас список подкастів про письменників, читання та книжковий бізнес. 

Авторка подкасту — культурна менеджерка, юристка і палка читачка Bohdana Neborak. Вона розповідає про читання як фан, джой та демократичну практику. В першому сезоні Богдана говорить про літературу в контексті насильства, конформізму, мови ненависті, приватності та правди.

Автор подкасту  письменник Oleksandr Mykhed. «Станція 451» про книжки, авторів та їхні історії. Перший сезон присвячений драматургам та письменникам, які почали знімати кіно, а також кінорежисерам та акторам, які пишуть книжки.

  • «Почуй голос іншого», створений в межах кампанії «Читай&Фантазуй» за підтримки УКФ та аудіокнигарні АБУК
Автор подкасту  письменник та літературний блогер Martyn Yakub. Він зустрівся з відомими представниками українського книжкового ринку та поговорив з ними про стан індустрії, хороші тексти та успішний шлях до серця українського читача.

  •  «Акустика тіней»
Це один з найперших українських літературних подкастів, який виходить з 2016 року. Авторка подкасту  журналістка та поетеса Іванна Шкромида. Кожен випуск присвячений історії життя одного автора світової літератури або певному літературному явищу.

  •  «Усы Гоголя»
Автори подкасту  два хлопця з Одеси Нікіта Рибаков та Вадим Кириленко. Вони читають різноманітні книги, а потім в стьобному стилі розповідають про прочитане. В описі до подкасту хлопці попереджають, що у випусках багато жартують та матюкаються. Подкаст російською мовою.

Це не зовсім літературний подкаст, але він дуже крутий та важливий. «Пост правди» про медіаграмотність у широкому сенсі цього слова. Автори обіцяють, що, прослухавши його, ви зможете трохи краще орієнтуватися в інформаційному просторі та відрізняти фейки від правди.

А які подкасти ви слухаєте?