Блог

Всім відомо, що не завжди талановиті автори отримують профільну літературну освіту та все життя працюють над власними творами.
Інколи, до того як почати заробляти гроші письменництвом, їм доводиться пройти справжню школу життя та спробувати себе у різноманітних професіях. Зібрали для вас цікаві факти про досвід роботи популярних авторів, щоб показати, що прийти в літературу можна і з зовсім далеких від неї сфер.
Перш ніж стати королем жахів, Стівен Кінг працював швейцаром, різноробом у пральні, а також викладав у школі. Можливо, саме цей життєвий досвід дав письменникові достатньо матеріалу для створення сюжетів своїх романів.
Курт Воннеґут був власником автомобільного салону, але через його нікудишні навички продавця, в нього було небагато клієнтів, тому Воннеґут мав вдосталь часу, щоб писати свої твори.
Гарпер Лі, до того як написати роман, за який отримала Пулітцерівську премію, працювала менеджером з бронювання авіаквитків.
Автор романтичних історій бестселерів Ніколас Спаркс працював телефонним менеджером з продажу стоматологічних продуктів. Хто знає, можливо, якусь з історій для роману він почув телефоном від балакучого клієнта.
Букерівська лауреатка Маргарет Етвуд працювала касиркою у кав’ярні. Згадуючи той період, Етвуд розповідає, що частина роботи, пов’язана зі спілкуванням з людьми, була не такою вже й складною, а от касовий апарат просто зводив її з розуму.
Автор відомої антиутопії «1984» Джордж Орвелл таки знав щось про тоталітарні режими та обмеження прав і свобод, адже до початку письменницької кар’єри він працював офіцером Індійської імператорської поліції у Бірмі.
Артур Конан Дойль вчився на лікаря у медичному коледжі, згодом деякий час працював хірургом на кораблі, але, коли зрозумів, що лікарська практика не приносить достатньо коштів, повернувся до написання детективних історій, чим захоплювався ще в коледжі. Проте, медичні знання допомогли Дойлю правдоподібно описувати вбивства, а доктор Ватсон, очевидно, став прототипом самого письменника.
Дивись також

П’ять порад, які допоможуть у співпраці з видавництвом
Поради, які допоможуть підготувати комфортний авторський договір. Зверніть на них увагу перед початком співпраці з видавцем.

Осінні новинки випускників Litosvita
Стартував «Форум видавців у Львові». Усі в пошуках книжкових новинок. Наша симпатія і вибір у цьому питанні — це наші випускники, які активно видають нові книжки.

10 актуальних книжок від Богдани Романцової
Триває другий Національний тиждень читання — і це ідеальний привід придбати та прочитати ще одну хорошу книжку. Тож ми запитали в лекторки Litosvita, літературознавиці Богдани Романцової, про 10 актуальних новинок українських видавництв.