Наші курси

Історія української літератури

Комплексне бачення нашої літератури та перезавантаження її сприйняття

  • Онлайн-курс
  • У записі
Зареєструватися
  • 16

    лекцій та семінарів

  • 90

    днів доступу до матеріалів після завершення курсу

  • 7

    професійних лекторів із багаторічним досвідом

Що ви отримаєте на курсі

  • комплексне бачення історії української літератури: від Сковороди до Жадана
  • 11 лекцій, які дадуть розуміння основних течій та напрямів української літератури
  • можливість переглянути стереотипи й упередження, сформовані до української літератури в школі чи університеті
  • 5 семінарів, присвячених важливим текстам, їх розбір та обговорення з професійними літературознавцями і критиками
  • вказівники та орієнтири, як рухатися і що читати в національній літературі
  • знання ключових текстів української літератури та розвитку літпроцесу

Лектори

32 години корисного контенту від досвідчених літературознавців і критиків

Євгеній Стасіневич

Літературний критик, публіцист, теле- та радіоведучий програм про літературу та кіно, куратор мистецьких проєктів.

Ростислав Семків

Літературознавець, директор видавництва «Смолоскип», доцент у Києво-Могилянській академії. Автор книжок «Як писали класики», «Як читати класиків», «Пригоди української літератури» та ін.

Віра Агеєва

Літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Києво-Могилянської академії, лауреатка Шевченківської премії та багатьох інших літературних відзнак. Авторка понад 20 книжок, зокрема «За лаштунками імперії», «Марсіани на Хрещатику», «Жіночий простір. Феміністичний дискурс українського модернізму», «Поетика парадокса. Інтелектуальна проза Віктора Петрова-Домонтовича» та ін.

Богдана Романцова

Літературознавиця, літературна критикиня, публіцистка, лекторка, к. ф. н. Редакторка у видавництві «Темпора».

Ірина Побідаш

Літературознавиця, редакторка, к. ф. н. Авторка популярного інстаграм-блогу про літературу простими словами @iryna_pobidash.

Ярина Цимбал

Літературознавиця, редакторка, к. ф. н., дослідниця літератури 1920-х років та українського авангарду, упорядниця серії «Наші 20-ті». Наукова працівниця відділу української літератури
XX століття та сучасного літературного процесу в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України.

Анастасія Євдокимова

Літературознавиця, головна редакторка медіа «Сенсор», співавторка проєкту про культуру «Наразі без назви».

Реєстрація
  • Топові лектори

    Навчатимуть фахові літературознавці та критики з багаторічним досвідом. Ми запрошуємо лише тих, хто вивчає запропоновані теми впродовж десятиліть, чиї слова підтвердженні численними власними дослідженнями, нагородами, визнанням читачів і професійної спільноти. Наші лектори вміють розповідати просто про складне, у легкій формі ділитися знаннями. Це будуть ваші улюблені лекції з історії літератури.

  • Кожна лекція — три фокуси

    Ви дізнаєтеся про історичний час, суспільно-політичний контекст та естетичну модель мистецтва певного періоду. Проаналізуєте постаті ключових авторів із визначальними текстами та розберете, що в їхніх книжках є важливим для історії літературного процесу. Відтворите деталі літературного побуту та звичок письменників, взаємин із колегами і владою, роботи над текстами й літературної кар’єри.

  • Обговорення і заглиблення в тексти

    На семінарах обговорюватимемо ключові твори, сюжети, героїв. Фахові коментарі допоможуть виявити внутрішні зв’язки в тексті, пов’язати українську літературу зі світовою, зрозуміти особливості творення і унікальність обговорюваних книжок.

  • Комфортне навчання в зручному темпі

    Формат курсу передбачає живі заняття в Zoom, можливість спілкування в реальному часі. Якщо ж ви пропустили заняття — є доступ до відеозаписів. Ви зможете переглянути їх у будь-якому місці в комфортний для вас час. Усе це в зручному онлайн-кабінеті на платформі App.Litosvita.

Програма

Курс буде корисний усім, хто хоче заглибитися в українську літературу

  • 1

    Тим, хто хоче посилити свої знання з історії літератури, розуміти, як і чому змінювалися течії та напрями, знати основні імена письменників та їхні тексти, які впливали на літпроцес

  • 2

    Тим, хто прагне перезавантажити своє сприйняття української літератури й навчитися її любити

  • 3

    Письменникам, перекладачам, редакторам, видавцям, які хочуть розуміти тяглість літпроцесу та зануритися у сферу з потужними викладачами

  • Приєднатися до курсу

Графік навчання

  • Навчаємось онлайн

    Навчаємося на зручній платформі App.Litosvita. Вебінари проходять у Zoom. Якщо ви пропустите онлайн-трансляцію, зможете переглянути відеозапис із будь-якої точки світу в зручний для вас час.

  • Коли

    29 січня − 19 березня 2024 року (заняття з 19:00 до 21:00 щопонеділка та щосереди)

Вартість

3000 грн

Лекційний пакет

У вартість входить

  • 11 лекцій (22 години)
  • відеозаписи і презентації (доступ 3 місяці після закінчення курсу, до 19.06.24)
  • електронний сертифікат
10% від прибутку буде перераховано на потреби ЗСУ

Знижка 20% для студентів вишів

Забронювати місце

Вартість

4750 грн

Лекції+семінари

У вартість входить

  • 5 практичних семінарів (10 годин)
  • 11 лекцій (22 години)
  • відеозаписи і презентації (доступ 3 місяці після закінчення курсу, до 19.06.24)
  • електронний сертифікат
10% від прибутку буде перераховано на потреби ЗСУ

Знижка 20% для студентів вишів

Забронювати місце

Поширені
запитання

  • Як будуть відбуватися семінари?

    На семінарах разом із лекторами обговорюватимемо ключові тексти, сюжети, героїв. Будемо аналізувати і вчитися виявляти внутрішні зв’язки в тексті, особливості творення та унікальність обговорюваних книжок.

    Як я зможу поставити свої питання лектору?

    Протягом кожної лекції є час для QA-сесій. Ви можете поставити своє питання в чаті відразу, коли воно виникне. Лектор відповість на нього наприкінці.

    А якщо я пропущу лекцію?

    Відеозаписи лекцій будуть доступні на наступний день. Доступ до записів і презентацій зберігатиметься протягом навчання і ще 3 місяці після завершення програми, до 19.06.24.

  • Якою мовою проходить навчання?

    Лекції та весь навчальний процес відбуваються українською мовою.

    Який має бути рівень підготовки?

    Програма підійде для учасників із різним рівнем підготовки. Курс корисний як початківцям, так і випускникам філології, які хочуть поглибити й актуалізувати знання.

Відгуки

Одразу скажу, що курс перевершив мої сподівання — дякую організаторам! Зіркова добірка спікерів, динамічний виклад матеріалу, різноманіття в донесенні інформації: від академічного викладу до критичного аналізу. Семінари, як на мене, є необхідною частиною для повного занурення, адже важливо не тільки слухати про українську літературу, а й говорити про неї, рефлексувати й полемізувати. Я оновила свої абонементи в місцевих бібліотеках, по-новому перепрочитала знайомі тексти та познайомилася з досі не читаними. Цей курс — найкращий спосіб для досвідчених впорядкувати й актуалізувати свої знання, а для новачків — отримати необхідну базу.

Валентина Сільніцька

​​Магістриня з теорії, історії літератури та компаративістики

Як полюбити українську літературу ще дужче? Ідеальний спосіб — пройти курс «Історія української літератури» від Litosvita. Я радо зустрілася зі знайомими постатями, а також дізналася про маловідомих. Змогла подивитися на твори зі шкільної програми новими очима та поповнити свій список «до прочитання» численними романами та оповіданнями, про які не чула. Дякую Litosvita за ці чудові лекції!

Ольга Кендзіор

Подкастерка

Заняття в Litosvita на курсі «Історія української літератури» стали для мене давноочікуваним і неймовірним явищем! І це не просто пафосні слова. На цьому курсі я відкрила для себе чимало нових імен в українській літературі: Ґео Шкурупій, Валер’ян Поліщук, Богдан Рубчак, Віра Вовк… По-іншому стала сприймати твори Ольги Кобилянської та Марка Вовчка. Замислилася над зв’язком різних мистецтв. Побачила й почула незрівнянних Віру Агеєву, Ростислава Семківа та інших літературознавців. І те, що не дає спокійно заснути, — «Світ прийме нас лише модерними» Шевельова. А модерними нас робить Litosvita.

Майя Нагорняк

Журналістка, педагогиня, науковиця

Чудова можливість перевідкрити для себе українську літературу. Особливо якщо востаннє щось десь чули в школі або на якомусь ютуб-каналі. А тут усе в одному місці ще й із такими топовими лекторами. Вийдете з десятком нових імен та бажанням перечитати вже відомі вам тексти.

Валентин Шнуренко

Учитель

Курс «Історія української літератури» від Litosvita — це відмінна можливість зануритися у світ видатних письменників. Відчути атмосферу, у якій вони творили. Усвідомити контекст епохи та зрозуміти, як він вплинув на їхні тексти. Семінари дають змогу глибше осмислити твори письменників разом з експертами в теплій навчальній атмосфері, що зовсім не подібна на шкільну або університетську, де ти мала б боротися за свої бали, а не насолоджуватись обговоренням. Цікаво, інтелектуально та потрібно для всіх, хто хоче більше знати про літературу своєї країни.

Владислава Коптілова

Студентка

Моє найкраще рішення 2023 — зареєструватися на курс з історії української літератури від Litosvita. Послухати лекцію про класиків від Ростислава Семківа, про жіночу прозу — від Віри Агеєвої, про український авангард — від Ярини Цимбал. Це унікальний досвід, про який хочеться всім розповідати. Дякую за курс!

Тетяна Гамуряк

Дизайнерка

Для мене курс — це можливість відчути себе малою дівчинкою, яка відкриває для себе літературну енциклопедію. Звісно, ще в школі ми говорили про Шевченка, Франка й навіть щось про Підмогильного, але тоді все було хаотично й не дуже цікаво. Лектори, що горять своєю справою, розкрили роль ключових письменників, відповідали на всі питання, що виникали, а семінари для мене стали рідним місцем для обговорення крутих текстів. Програма не тільки висвітлює імена, а й допомагає зрозуміти, як вони впливали на розвиток української літератури. Мені бракувало цих знань у шкільні роки, тому я щаслива, що вирішила пройти цей курс у Litosvita.

Марія Петько

Підприємиця

У школі мені завжди не вистачало контексту. Ось я прочитала твір, але за яких умов він був написаний, хто оточував письменника, яким був його побут? Курс дає відповіді на всі ці питання. Перед вами постають не просто імена, а особистості. Живі люди, а не портрети в книжках. Це створює додаткову мотивацію пізнавати їх та їхні тексти, детальніше проаналізувати, чому вони саме такі.

Валерія Литвин

Студентка

Я вирішила пройти курс «Історія української літератури», щоб переосмислити прочитання класиків, оскільки різні імена літератури завжди в моїй голові викликали однакові стереотипні картинки (наприклад, Шевченко в кожусі). Потрібно було із цим щось робити. Я знайшла цей курс, який розкрив мені багатогранність нашої літератури. Це незамінний ресурс для всіх, хто цікавиться літературою: від класиків до сучасних авторів.

Дар’я Денисевич

Контент-мейкерка, Head of SMM, SMM Team Lead

Класна можливість для всіх, хто хоче зрозуміти, як читати українську літературу. Не тільки для філологів, письменників чи редакторів. Для всіх. Найцікавішим для мене було пізнати сучасні тексти. Цінно, що в нас є такі програми.

Євген Гурківський

Режисер, продюсер кіно та реклами

З нами навчаються

Вам також
буде корисно

Як писати фантастику

Авторська програма від «Фантастичні talk(s)»

  • 23 січня
  • Онлайн-курс
Детальніше

Саморедагування авторів

Пиши як письменник. Редагуй як редактор.

  • У записі
  • Онлайн-інтенсив
Детальніше

Як видати і просувати книжку

Від пошуку видавця до презентації

  • У записі
  • Онлайн-інтенсив
Детальніше

LITOSVITA
зараз — це

  • 17300

    випускників офлайн- та онлайн-програм

  • 290

    реалізованих курсів та програм

  • 210

    лекторів із практичним досвідом