Наші курси

Блог

​​8 порад, які прокачають ваші навички письма

Будь-якого ремесла краще вчитися у досвідчених професіоналів і література тут не виняток. Авторам варто слідкувати за сучасними письменниками і переймати їхній досвід. Радимо почати і випробувати на практиці поради із нашого воркбуку «Пиши сильно».

✍ Почніть із детального плану

Головні етапи розвитку художнього сюжету мають скласти чільні розділи майбутнього тексту. Потім їх варто розбити на дрібніші підпункти, а їх – на окремі епізоди. План треба постійно уточнювати. Для цього постійно носіть із собою блокнот.
:copyright: Ростислав Семків

 

✍ Працюйте над мовою 24 години на добу (так, і уві сні теж!)

Мова – головний ресурс письменника, те саме, що для композитора звук, і подумки практикуватися в тому, «як про це найкраще сказати», треба не припиняти й тоді, коли ви їдете в метро або миєте посуд. Слухайте, як розмовляють люди, запам’ятовуйте смачні слівця й звороти. Працюйте зі словниками. Стежте за мовою улюблених авторів/перекладачів.
:copyright: Оксана Забужко

 

✍ Читайте 80 книжок на рік

Професійний письменник починається з читання. Не менше 80 книжок на рік — це мінімальна планка для людини, що прагне зробити літературу професією. Не всі, хто читають по 100 книжок на рік, стають письменниками, проте без цього ніяк.
:copyright: Макс Кідрук

 

✍ Пишіть короткі діалоги

Вчіться вибудовувати короткі та харизматичні діалоги: кілька обмінів репліками, за якими читачі зможуть уявити характери, історії, стосунки героїв. Тут допоможе перегляд культових серіалів із фантастичною сценарною роботою.
:copyright: Лариса Денисенко

 

✍ Не розповідайте, а показуйте

Замість того, щоб багатослівно пояснювати, якими саме видатними якостями обдарований ваш персонаж, дайте йому можливість їх проявити. Замість того, щоб говорити «його охопила непозбувна бентега», опишіть реакцію вашого персонажа — і дайте читачам шанс самим зрозуміти, що він відчував.
:copyright: Володимир Арєнєв

 

✍ Розкажіть історію кілька разів

Перш ніж придумана вами історія стане сюжетом оповідання чи роману, проговоріть її кілька разів, розкажіть своїм друзям. При цьому намагайтеся кожного разу розповідати її трохи іншими словами. Адже кожна історія вимагає своїх слів, своєї особливої лексики.
:copyright: Андрій Курков

 

✍ Вимкніть перфекціонізм

Забудьте про перфекціонізм у процесі писання, інакше завищені очікування не дозволять вам висловити те, що ви відчуваєте. Вмикайте його тоді, коли вже буде готова чернетка усього тексту.
:copyright: Любко Дереш

 

✍ І наостанок – запишіться на Онлайн-курс письменницької майстерності – порада від команди LITOSVITA :rocket:

Більше порад і практичних лайфхаків про пошук ідей для текстів, розвиток сюжету, створення крутих персонажів, випрацювання авторського стилю та редагування своїх текстів можна отримати на Онлайн-курсі письменницької майстерності, який стартує вже 16 березня. У програмі – 30 годин лекцій і практики від найкращих українських письменників, видавців, редакторів.

 

Деталі та реєстрація: https://litosvita.com/writing 

Дивись також

2 Лютого 2022

П’ять порад, які допоможуть у співпраці з видавництвом

Поради, які допоможуть підготувати комфортний авторський договір. Зверніть на них увагу перед початком співпраці з видавцем.

16 Вересня 2021

Осінні новинки випускників Litosvita

Стартував «Форум видавців у Львові». Усі в пошуках книжкових новинок. Наша симпатія і вибір у цьому питанні — це наші випускники, які активно видають нові книжки.

15 Грудня 2022

10 актуальних книжок від Богдани Романцової

Триває другий Національний тиждень читання — і це ідеальний привід придбати та прочитати ще одну хорошу книжку. Тож ми запитали в лекторки Litosvita, літературознавиці Богдани Романцової, про 10 актуальних новинок українських видавництв.