Дітям і підліткам

дитяча школа

У 2014 році в Києві ми почали спільно з порталом “BaraBooka” новий літературно-освітній курс для дітей (віком 8-12 років) – «Від вигадки до книжки». Курс відбувається 4 рази на рік на канікулах за сприяння Національного центру «Мала академія наук України».

Під час курсу діти знайомляться з основами книговидання, знаходження ідей, створення сюжету на лекціях та майстер-класах, які проводять досвідчені письменники (Леся Вороніна, Галина Ткачук та ін.), професійні видавці (Олег Рибалка) і літературознавці (Сергій Іванюк), яким цікаво поділитися своїми знаннями і досвідом з молодими паростками. Спираючись на потужний український культурний ресурс – як на майстерність і талант фахівців та митців, так і на цікавість та енергію новачків, – курс «Від вигадки до книжки», фактично, створює «спільноту молодих книголюбів» серед юного покоління, які поширюватимуть цей інтерес та любов до слова серед своїх однолітків.

Центр літературної освіти займається неформальною освітою також для підлітків та проводить двічі на рік Підліткову літературну школу, а також окремі курси, лекції та воркшопи.

Програма школи спеціально розроблена для підлітків віком 13-16 років і складається з 40 годин інтерактивних і практичних занять. У програмі – лекції та майстер-класи, тренінги і творчі завдання, літературні вечори та ігри. Автори програми школи – Тетяна Стус та Володимир Арєнєв, який також є і куратором школи.

Твори всіх випускників школи по закінченню друкують справжньою спільною книжкою, яку вони презентують публіці після завершення школи. Кожен учасник отримує свої авторські примірники.